Metoda przyjemnego poznawania języków

Dzieci szybciej się uczą wymowy za to nauka zajmuje im tyle samo czasu co dorosłym czy młodzieży. Zaznaczyć jednak trzeba, że jeśli zaczną szybciej poznawać język obcy łatwiej im będzie, nawet po przerwie, do niego wrócić. Jeśli chodzi o naukę dzieci można zwrócić uwagę, że szybko tracą obcy akcent co można produktywnie wykorzystać.

Nauka przez zabawę

Jest to od dawna wykorzystywany sposób do nauki języka angielskiego u dzieci w szkołach. Najmłodsi kojarzą sobie go z zabawą i łączą z dobrze spędzonymi chwilami. Bardzo pomocne jest jeśli rodzice też uczestniczą w nauce języka obcego, na przykład podczas zabawy z dzieckiem czy czytając popularną bajkę na dobranoc. Mieszkańcy większego miasta jak chociażby Wrocławia czy Poznania mają się o wiele większy wybór. Będąc kiedyś na lekcji próbnej w szkole językowej dla dzieci w Poznaniu muszę przyznać, że nowatorski sposób nauki bardziej przypomina zabawę. Dzieci uczestniczą w niej rozmawiając po angielsku, śpiewają piosenki oraz w inny sposób utrwalają język. Są tak tymi zajęciami zachwycone, że trzeba je nakłaniać do uczestnictwa.

Uczmy się jak dzieci

W nauce języków obcych dzieci nie mają sobie równych. Do tego bardzo łatwo opanowują akcent obcy i nie muszą wiele wkładać w to wysiłku, w przeciwieństwie do dorosłych. Najważniejsze jest to, że dzieci nie przejmują się błędami w takim stopniu jak dorośli. Jak coś im nie wychodzi w ten sposób to zabierają się za to w inny. Posługując się frazą język angielski Poznań w wyszukiwarce warto poszukać takiej szkoły, która prowadzi zajęcia Metodą Bezpośrednią. Polega ona tym, że poznaje się język poprzez słuchanie, a potem kształci się go w rozmowach. Jest to jedna z tych metod, dzięki którym można nauczyć się języka nawet cztery razy szybciej.

Warto przed wyborem kursu czy szkoły dowiedzieć się jakimi metodami są one prowadzone i na czym polegają, aby wybrać odpowiedni. Dzięki temu uniknie się kłopotów z nakłonieniem dziecka do uczestniczenia w zajęciach jak i nie zrazi się go do nauki języków obcych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *