Wakeboard to czas spędzony aktywnie i nad wodą

Wakeboard to czas spędzony aktywnie i nad wodą Myśląc o aktywnym spędzaniu czasu nad wodą warto zastanowić się nad propozycją wakeparków. Dużo zbiorników wodnych po wyrobiskach jest adaptowanych na kąpieliska. Na większych z nich można się natknąć na wakeboard. Jeśli jeszcze nie próbowaliście tego to zapewniam, że warto.

Dla kogo wakeboard?

Wakeboard to sport dla ludzi pragnących mocnych wrażeń. Należy on do sportów ekstremalnych ale wbrew pozorom nie wymaga wielkiej siły fizycznej, za to zręczności i wyczucia równowagi. O tym, że nie jest to sport trudny do opanowania świadczy to, że pływać na desce zaczynają dzieci w wieku 7 lat, a już 11 latki uczestniczą w zawodach. Chętnie ten sport uprawiają również kobiety. Prawie każdy wakespot posiada w swojej ofercie, oprócz możliwości skorzystania z samego wyciągu, także dodatkowe atrakcje jak plaże piaskowe, czy zaplecze relaksacyjne. Dla najmłodszych są budowane atrakcyjne place zabaw gdzie mogą miło spędzać czas.

Wakepark

Sport ten to połączenie kitesurfingu, surfingu i snowboardu. Siłą napędową, w zależności od wakeparku, jest łódź motorowa albo wyciąg. Użycie tego ostatniego pozwoliło na zaadoptowanie większości zbiorników wodnych, głównie sztucznych ale także i odcinków rzek pod wakeparki. Staje się on coraz bardziej popularny z tego względu, że wakepark można znaleźć w najbliższej okolicy zamieszkania, często nie pokonując większej trasy jak 100 km. Zwykle jednak nie trzeba nawet wyjeżdżać poza teren miasta by móc popływać na desce. O tym, że ten sport ma się u nas dobrze i z każdym rokiem coraz lepiej jest, świadczy chociażby rosnąca liczba wakeparków. Ponadto rozgrywane są imprezy czy zawody o różnym stopniu trudności. Coraz więcej właścicieli wakespotów decyduje się na obozy wakeboardowe dla młodzieży i dzieci.

Artykuł powstał we współpracy z platformą rezerwacji wake parków WhereToWake.com – gdzie na wakeboard?

Wakeboard jest chyba najłatwiejszy do opanowania ze wszystkich sportów wodnych. Ważne jest, aby na początku korzystać z instrukcji doświadczonego ridera, który ustrzeże nas od błędów popełnianych przy łapaniu równowagi i innych momentach. Jak widać oprócz możliwości pływania na desce wakeboardowej często na terenie wakespotów występują inne atrakcje w postaci plaż, miejsc kąpielowych czy nawet zaplecza noclegowego.

Artykuł powstał we współpracy z platformą rezerwacji wake parków WhereToWake.com – gdzie na wakeboard?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *